Bře 19

Městečko Althofen

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Althofen je menší městečko na východě Korutanska. Má 4.684 obyvatel (k 1.lednu 2011). Althofen je známý jako jedno z nejdéle nepřetržitě obydlených míst v Rakousku a dnes také jako vyhlášené lázně. Obec se nachází 30 kilometrů severně od Klagenfurtu v Krappfelds, což je vlastně údolí řeky Gurk. Ta protéká na západě města, kde se nachází průmyslová zóna. Nadmořská výška obce je 714 metrů nad mořem.

Obec nebo zdejší komunita, jak se tomu v Rakousku říká se administrativně skládá z 10 menších celků. Přičemž tři z nich, jsou de facto srostlé v jedno město jedná se o Althofen (3494) , Aich (22) a Treibach (1.147). Zbylé okolní mini obce jsou: Eberdorfer (34), Epritz (3), Krumfelden (9), Muraniberg (10), Rabenstein (9), Rain (2) a Töscheldorf (2).

  

Co se týká historie obce, kterou už jsme také drobně nakousli, tak první osídlené je datováno do roku 300 před našim letopočtem, kdy se zde usadili Keltové. O téměř tisíc let později pak přišli v roce 600 Slované. Ti byli ale poměrně brzy vytlačeny Germány. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1041 jako o Altanhouun. V roce 1230 pak obec povýšila na město a získala právo trhu.

Co se týká památek, tak za zmínku stojí kostel Thomase von Canterbury nebo místní zámek. Historické jádro města zde však chybí. Dnes je Althofen moderní město, které je také známé svým chemických a elektronickým průmyslem.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.althofen-treibach.at.

Napiš komentář