Bře 04

Město Villach v Korutanech

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Villach se nachází na úpatí Villašských Alp při řece Drávě. Je to druhé největší město v Korutanech, které má momentálně přes 57 900 obyvatel.

Historie města

Osídlení zdejší krajiny je velmi staré. Žili zde pravděpodobně také Římané, kteří na místě dnešního města založili osadu. Městská práva obdržel Villach v roce 1240. V této době byl již v osadě postaven mohutný hrad. Ve 14. století postihl Villach velmi silné zemětřesení, takže město bylo zničeno. Velmi záhy však bylo opět obnoveno. V 16. století se Villach stává střediskem reformace. V současné době je Villach prosperujícím střediskem zimních sportů a průmyslu.

Město Villach v Korutanech    Náměstí ve Villachu

Současnostná podoba města

I když byl Villach během druhé světové války značně poškozen, zachovalo se ve městě hodně historických památek. Na hlavním náměstí je hned několik historických budov. Za zmínku stojí zejména Gasthof Post, což je budova, kde již v roce 1525 byla místní pošta. Zajímavou budovou je rovněž budova, kde bydlel slavný lékař Paracelsus.

Z církevních staveb stojí za pozornost především farní kostel svatého Jakuba, který byl postaven v roce 1348. Je to nádherná trojlodní budova s věží. Uvnitř chrámu je krásná freska v chóru s cennými náhrobky. Mezi těmito náhrobky zvláště vyniká náhrobek Balthasara z Weissbriachu z červeného mramoru.

TIP: Patříte mezi milovníky zimních sportů? To byste neměli vynechat lyžařské středisko Nassfeld, které leží 60 km od Villach.

Ulice Villachu    Kosteů ve městě Villach

Centrum Villachu    Villach z výšky

Druhou pozoruhodnou církevní stavbou je kostel svatého Kříže, který byl vybudován v 18. století a je pěknou ukázkou korutanského baroka. Ve Villachu je také celá řada zajímavých muzeí. Nejvýznamnější muzeum je Městské muzeum, které naleznete na ulici Widmanngasse 38. V tomto muzeu je pěkná expozice o historii města.

Moderní budovy Villachu    Noční města Villach

Zajímavosti Villachu

Zhruba tři kilometry od Villachu se nacházejí známé termální lázně Warmbad Villach, které byly založeny již v 16. století známým lékařem Paracelauem, jehož dům je na hlavním náměstí ve Villachu. V těchto termálních lázních se léčí hlavně poruchy krevního oběhu, dýchacích cest a srdeční choroby. V termálních lázních je k dispozici také moderní wellness centrum. V areálu rozlehlých lázní si užijí nejenom klienti a pacienti lázní, ale také běžní návštěvníci. Lázně mají dostatek atrakcí také pro děti, k dispozici jsou vířivky, dětské koutky, skluzavky a brouzdaliště. V letních měsících je pro návštěvníky lázní navíc připraven velmi pestrý kulturní program. Zdejší teplý pramen má příjemných třicet stupňů Celsia.

Panorama města Villach

 

Napiš komentář