Čvc 13

Poklidný Obervellach

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Obervellach vodopády

Obervellach je městečko v okrese Spittal an der Drau v Korutanech. Jméno města je odvozeno od říčky Vellach, která protéká na jih od města a je jedním z přítoku řeky Drávy. Obervellach je menší obcí s 2 358 obyvateli (k 1.1. 2011), kteří žijí v údolí Mölltal na jih od hřebenů Vysokých Taurů a na okraji stejnojmenného národního parku.

Stejně jako okolní obce je město rozdrobeno na několik menších osad. Samotné město tvoří čtyři části a to Obervellach, Pfaffenberg , Lassach a Söbriach. K městu pak patří dalších 19 vesniček, které mají většinou kolem stovky obyvatel.

Co se týká historie, tak první zmínky o obci jsou z 10.století z listiny biskupa Abrahama Freisinga. V roce 1164 zde byl postaven Horní hrad Falkenstein, který velmi pomohl k rozvoji zdejší oblasti. Už z roku 1256 jsou pak zde doloženy trhy a obec začala být křižovatkou obchodu. Ve středověku se zde hojně těžily drahé kovy, především stříbro a zlato, které se rovnou zpracovávalo ve zdejší mincovně. Město pak postupně rostlo a vyvíjelo se. V roce 1849 se například stalo sídlem okresního soudu. Později v letech 1943 zde pak vyrostla vodní elektrárna se třemi turbínami.

  

Na Obervellachu je pěkné především centrum města s dlouhým náměstím, kde jsou na sebe namačkané krásně opravené leckdy i historické domy. Na náměstí je malá kašna a spoustu zeleně, takže opravdu působí velice malebným dojmem. Kostel a další malé náměstí se pak nachází kousek na sever. A když budete pokračovat ještě dál na sever až za město, tak dojdete k velmi pěkným vodopádům. Další památky ve městě a okolí už jsme vám jenom vypsali. Je toho tady k vidění spousta a vy se můžete rozhodnout podle toho co vás zajímá.

  • Hrad Groppenstein
  • Groppenstein Gorge
  • Hrad Falkenstein
  • Hrad Trabuschgen
  • Farní kostel Sv. Martina
  • Vojenský hřbitov , jediný svého druhu v Korutanech

Napiš komentář