Pro 29

Steinfeld u řeky Drávy

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Steinfeld je menší městečko s 2.106 stálými obyvateli (k 1.1.2011) v okrese Spittal an der Drau. Steinfeld leží v nadmořské výšce 617 metrů v Horním údolí řeky Drávy na úpatí pohoří Kreuzeckgruppe s nejvyšší horou Polinik (2.784 m.n.m).

Obec se skládá z následujících 13 vesnic (počet obyvatel je uveden v závorkách): Althaus (3), Fellbach (100), Fellenberg (10), Flattachberg (25), Gajach (97), Gerlamoos (162), Mitter Berg (42), Oberallach (54), Radlach (189), Raggnitz (3), Rottenstein (86), Steinfeld (1520) a neobydleného Zödlu.

 

První zmínky o městě pocházejí z roku 1267 a týkají se zdejšího kostela. Podobně jako u okolních měst i zde velkou roli hrála těžba kovů. Ze začátku hlavně těch drahých. Ve středověku zde například bylo jedno z největších rýžovišť zlata. Později se zde těžila a zpracovávala železná ruda. Těžba byla definitivně ukončena po první světové válce. Během 20. století zde vyrostla továrna na nábytek AVE, která zpracovávala dřevo z okolních lesů. Továrna ale zkrachovala a jak už asi tušíte, nejdůležitějším zdrojem příjmů místních se stal turistický ruch.

Celá obec leží na severním břehu Drávy. Uprostřed Steinfelddemu je malé náměstíčko jinak se ulice rozbíhají hodně chaoticky do všech stran. Hlavně ulice, která vede souběžně s řekou se jmenuje 10. Oktober Strasse.

Památky a zajímavosti města a okolí

  • Gerlamooský kostel s freskami od Thomas von Villach
  • Pfarrkirche Radlach
  • Gerlamooserská soutěska s vodopádem
  • Renesanční zámek Neustein
  • Zříceniny hradu Rottenstein

Napiš komentář