O webu

Vítáme vás na cestovatelském webu Korutansko.cz.

Naleznete zde spoustu zajímavých a detailních informací o této rakouské spolkové zemi. Korutansko je nádherná země, kterou většina Čechů zná alespoň z cesty na dovolenou do Itálie nebo Chorvatska. My vás ale chceme přesvědčit o tom, že i samotné Korutansko stojí za to, aby se stalo cílem vaší cesty. Pro nás Čechy je Korutansko sice o něco vzdálenější, o to zajímavější ale je objevit ho.

Přitom ani zde nezůstanete o nic ochuzeni. I na území Korutanska se nacházejí majestátné Alpy s rozlehlými lyžařskými středisky. Právě v korutanském pohoří Vysoké Taury se nachází i nejvyšší hora Rakouska – Grossglockner (3 798 m n. m.). Zároveň se jedná o krajinu mnoha krásných jezer jako například Ossiacher See, Faaker See, Silbersee, Vassacher See, Magdalensee, St. Leonharder See a samozřejmě největší Worthersee.

Jedná se o krajinu řídce obydlenou (59 obyvatel na čtvereční kilometr), kde se můžete vydat za romantikou přírody aniž by vás někdo rušil. V Korutansku se také zachovalo mnoho památek a zajímavostí. Některé z nich jsou i přes dva tisíce let staré, kdy patřilo toto území pod království Noricum, které se později stalo provincií Římské říše. Nechybí ani památky na další historické epochy včetně dob Rakousko-Uherského mocnářství.

Zkrátka Korutansko je opravdu zajímavá země, jejíž návštěvou můžete získat opravdu nezapomenutelné a zajímavé cestovatelské zážitky. Tak trochu doufáme, že vás k tomu tak trochu navnadí i tento web. A hlavně věříme, že vám poskytneme veškeré důležité informace.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr