Bře 19

Jezero Faaker See

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Faaker See (slovinsky Baško jezero) je jezero na jihu Korutan pouhých 5 kilometrů od hranic se Slovinskem. Jezero je dlouhé cca 2 kilometry a v nejširším místě je široké 1.75 kilometru. Plocha Faaker See je 220 hektarů, což ho řadí na páté místo mezi největšími jezery v Korutansku. Maximální hloubka jezera je 29.5 metrů. Průměrná hloubka jezera je pak 16.1 metrů. Také se uvádí, že objem vody v jezeře je 35,24 milionů kubíků, přičemž se tato voda kompletně obmění každých 7.8 měsíců. Nadmořská výška Faaker See je 554 metrů nad mořem.

  

Zhruba uprostřed jezera se nachází poměrně velký ostrov o rozměrech 700 x 150 metrů (rozloha 8.8 hektaru), který jezero zdánlivě rozděluje a činí ho opticky menším. Na ostrově je několik staveb, dokonce hotel s tenisovými kurty. Ze západní strany přitom ostrov od pevniny dělí jen 40 metrů.

Metropole Villach je od jezera vzdálena pouhých 6 kilometrů na severozápad. Jezero je výborně dopravně dostupné, protože právě u Villachu se kříží dálnice A10 s A2. Kousek na sever od jezera také protéká řeka Dráva.

  

Jezero je mezi turisty velmi oblíbené a většina břehů, kromě toho západního je obydlena. Nachází se tu oblíbený kemp – Strandcamping Sandbank. Návštěvníci si zde mohou do syta užít opalování, surfování, plachtění, veslování, volejbal, golf a spoustu dalších kratochvílí.

Zkrátka si nepřijdou ani rybáři, na které tu čekají divocí kapři, štiky, sumci a candáti.

Kolem jezera se nachází hned čtyři obce a to: Faak am See, Oberaichwald, Neuegg am Faaker See a Drobollach am Faaker See.

  

 

Panorama jezera Faaker See

Tags:

2 komentáře na “Jezero Faaker See”

 1. Napsal katka:

  Nádherné, jezdíme tak každý rok do campu.

  Datum Červen v 3:17 #
  • Napsal Jan kufa:

   Dobrý den,

   chystáme se tam ted v sobotu, ale accuwather hrozí špatným počasím a jsme z toho celkem špatní. Můžtete prosím poradit kam v případě špatného zajít s dětmi za zábovou atd, nebo kde dobře vaří a taky bereme sebou kola tak nějakou příjemnou cyklotrasu.. prostě něco a tomto místu co Vás napadne. Jezdíme stále do Chorvatska které znám dokonale, ale s alpama zkušenosti jen minimální..

   Děkuji Jan Kufa

   Datum Červenec v 12:44 #

Napiš komentář

Posilování a kulturistika, trénink i výživa