Čvc 18

Jezero Ossiach

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Jezero Ossiach se nachází zhruba uprostřed Korutanska asi 8 kilometrů severovýchodně od metropole Villachu. Jedná se o třetí největší jezero v Korutanech hned po Wortherském jezeru a Millstatterském jezeru. Ossiachské jezero je dlouhé 11 kilometrů a široké 1,7 kilometrů (i když v nejužším místě má jenom 600 metrů). Plocha jezera je 10,5 km². Stejně tak úctyhodný je objem vody v jezeře, který činí 206,28 milionů metrů krychlových vody.

  

Z dalších zajímavých dat vám prozradíme, že maximální hloubka jezera je 52,6 metrů zatímco průměrná hloubka činí 19,6 metrů. Hlavní přítok jezera je řeka Tiebel a hlavním odtokem je Seebach, jenž napájí řeku Drávu. Voda v jezeře se kompletně obmění za 1,8 roku. Jezero leží v nadmořské výšce 501 metrů nad mořem.

Jezero obklopuje nádherná horská krajina, které vévodí hora Gerlitzen (1909 metrů nad mořem), která ční přímo nad severním břehem jezera Ossiach. Dále na západ se pak rozkládají Ossiacherské Taury.

  

U jezera Ossiach se nachází celkem pět obcí a to: Annenheim, Sattendorf, Bodensdorf, Steindorf a stejnojmenná obec Ossiach. Všechny jsou oblíbené mezi turisty, kteří sem jezdí nejenom za nádhernou krajinou, ale i za koupáním, protože teploty vody v létě dosahuje až 24 °C. Uvádí se, že turisté zde stráví až 2 miliony noclehů ročně.

V jezeře žije mnoho druhů ryb jako pstruh, kapr, cejn, okoun, úhoř, parma nebo lín.

  

  

Tags:

Napiš komentář